top of page

Tłumacz medyczny

Tłumaczenia medyczne, które wyróżniają się precyzją oraz znajomością specyfiki branży

Profesjonalne przekłady związane z branżą medyczną to niezwykle ważne dokumenty, od których niekiedy może zależeć stan zdrowia pacjentów lub wiedza dotycząca wyników nowych badań albo zrozumienia naukowych artykułów. To sprawia, że godny zaufania tłumacz medyczny powinien być specjalistą z bardzo dobrą znajomością fachowej terminologii i jednocześnie z wiedzą dotyczącą danej kultury. Nie bez znaczenia okazuje się również terminowość oraz umiejętność zachowania poufności. Dlatego nasze biuro tłumaczeń AKAT Translations oferuje profesjonalne przekłady z zakresu medycyny z języka angielskiego na polski lub z polskiego na angielski, co znacznie ułatwia komunikację i zapewnia lepszy dostęp do obcojęzycznych badań oraz publikacji. Warto dowiedzieć się, czym jeszcze wyróżniają się nasze usługi i zdecydować, czy będą one godnym uwagi wyborem.

Czym warto kierować się przy wyborze tłumacza medycznego?

Starannie wykonane tłumaczenia medyczne mogą dotyczyć wielu obszarów i cechować się dopasowaniem do potrzeb różnych klientów. W ramach świadczonych przez nas usług zajmujemy się zarówno tłumaczeniami takich dokumentów jak karty zdrowia pacjenta czy zalecenia lekarza, jak i artykułami naukowymi, wynikami badań, broszurami informacyjnymi dla pacjentów czy instrukcjami obsługi poszczególnych urządzeń medycznych. Zapewniamy przy tym wysoką precyzję wykonywanych tłumaczeń ze względu na bardzo dobrą znajomość języka medycznego, którą potwierdzają ukończone w tym kierunku studia. Dzięki temu korzystamy ze specjalistycznej terminologii medycznej przy jednoczesnym dopasowaniu treści do potrzeb klienta. W efekcie przygotowane przez nas teksty są nie tylko w pełni zgodne z materiałem źródłowym, ale także zrozumiałe dla osoby zlecającej przekład.

Zajmując się taką branżą jak tłumaczenia medyczne, dbamy również o prywatność naszych klientów, dlatego zapewniamy poufność i prywatność. Nie udostępniamy osobom trzecim informacji medycznych ani artykułów naukowych czy wyników przesłanych badań. Dzięki temu nasi klienci zyskują większe poczucie bezpieczeństwa i pewność dotyczącą profesjonalizmu świadczonych przez nas usług. Warto przy tym wspomnieć, że przy każdym zleceniu zapewniamy terminowość i sprawną realizację zamówionego przekładu. Okazuje się to szczególnie ważne dla osób, które chciałyby uzyskać dostęp do informacji medycznych dotyczących ich stanu zdrowia lub zaleceń lekarskich w sprawie pozostałych członków rodziny.

bottom of page